Ordu İli Kültür ve Kalkınma Vakfı

Faaliyet Raporu

 ORDU İLİ KÜLTÜR VE KALKINMA VAKFI

 YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

             13 Mayıs 2017 tarihinde yapılan Genel Kurul Toplantısı sonucu oluşan Yönetim Kurulumuz kendi arasında görev dağılımını gerçekleştirerek yeni dönem faaliyetlerine başlamıştır.

1-Üyelerimiz ve hemşerilerimize Vakfımızın faaliyetleri ve üyelerle ilgili haberler,

etkinlikler SMS (Mesaj) yoluyla titizlikle bildirilmektedir.

            2- Vakfımız internet (Web) sayfası “orduvakfi.org.tr” adı altında yenilenerek hizmete sunulmuştur.

            3- Ankara’da faaliyette bulunan Ordu İlçe Dernekleri, diğer Ordu STK’lar, Ordulu Bürokratlar ve Ordulu Siyasilerle zaman zaman zaman görüşülerek düzenlenen toplantı, buluşma vb. faaliyetlere iştirak edilmiştir.

            4- Mobil aidat sistemi ile bütün üyelerimizden gönüllülük esasıyla aylık 5 ile 10 TL bağış alınarak Vakfımıza az da olsa katkı sağlanmaktadır.

            5- Vakfımızın kültürel faaliyetleri çerçevesinde Türk Sanat Müziği Korosu; çalışmalarını her Pazar günü düzenli olarak Vakıf merkezinde yürütmektedir. Bu amaçla 23 Mayıs 2017 tarihinde Ankara Barolar Birliği Litai Otelde “Bahar Konseri” adı altında, 13 Şubat 2018 tarihinde DTCF Farabi Salonunda “Sevdalı Nağmeler”adı altında, 5 Mayıs 2018 tarihinde ilimiz Ordu Kültür Salonunda “Bahar Konseri” adı altında, 17 Ocak 2019 tarihinde DTCF Farabi Salonunda “Yeni Yıl” adı altında ve 27 Nisan 2019 tarihinde ilimiz Ordu Kültür Salonunda “Bahar Konseri” adı altında konserler gerçekleştirmiş ve Vakıf tanıtımına katkı sağlamıştır.

            6- Vakıf ve Koro üyeleriyle Eylül 2017 tarihinde kültürel faaliyetler çerçevesinde “Eskişehir Kültür Gezisi” düzenlenmiştir.

            7- Vakfımız Sohbet odasına kuruluşumuzdan bugüne kadar başkanlık yapan başkanlarımız için resimli ve isimli albüm köşesi düzenlenmiştir.

             8- 19 Haziran 2017 tarihinde Alba Otel’de Çankaya Belediyesi ile birlikte hemşerilerimizin katıldığı 300 kişilik iftar yemeği düzenlenmiştir.

             9- Vakfımız eğitim faaliyetleri çerçevesinde üniversite öğrencilerine burs vermeye devam etmektedir. Bu yıl itibarıyla 30 Ordulu öğrencimize Burs verilmektedir.

          10- Haftanın Çarşamba günleri “Ordulu Bayanlar” buluşması ve Perşembe günleri “İhtiyar Delikanlılar” olarak adlandırdığımız emeklilerimizin buluşması düzenli olarak sürdürülmektedir.   

          11- “Ordu ve Ordu’yu seven Bayanlar” adı altında her ay düzenli olarak yemekli toplantılar yapılmaktadır.

         12- “Ordu değerleriyle buluşuyor” sosyal etkinlikleri kapsamında kültür sohbetleri devam etmekte olup bu çerçevede değerli hemşerilerimiz ve onların uzmanlık alanları ile ilgili sohbet toplantısı yapılmıştır.

          13-  1 Nisan 2018 tarihinde Vakfımız önceki dönem Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerine Teşekkür Plaketleri takdim edilmiştir.

          14- 29 Mayıs 2018 tarihinde Vedat Dalokay Salonunda Çankaya Belediyesi ile birlikte hemşerilerimizin katıldığı 300 kişilik iftar yemeği düzenlenmiştir.

          15- 12 Temmuz 2018 tarihinde Çankaya Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen Vakıf merkezimizden alınıp dönüşte tekrar vakıf merkezimize getirilen “Günübirlik Amasra Gezisi” düzenlenmiştir.

         16- Vakıf Senedi’nin güncellenmesi ve gerekli olan hüküm değişikliklerinin yapılması hususunda yetki verilen Başkan Kutsi YEREBASMAZ ve Genel Sekreter Av. Mustafa KÖROĞLU tarafından Ankara Vakıflar Bölge Müdürlüğü yetkilileri ile yapılan görüşmeler aylık periyotlarla düzenli olarak sürdürülmüştür.

        Yapılan faaliyetler ve tutulan kayıtlar ile evraklar defterlere düzenli olarak işlenmiştir.

                                                                                                                                         05.05.2019

                                                                                                             Yönetim Kurulu